Dub 01

Pletení pomlásek, 31.3. 2018

V sobotu 31.3. 2018 v odpoledních hodinách proběhlopomlásky na návsi pletení pomlásek. Každý kdo měl zájem, mohl přijít a pod vedením zručných “ a na výrobu těch pořádných pomlásek zkušených“ mladíků, si svoji pomlásku vyrobit. Byly připravené proutky a vše co je pro výrobu pořádné pomlásky potřeba. Doufám, že v pondělí budou dopadat na ty správná místa?

FOTOGALERIE:

Dub 01

Koledníci v Drslavicích, 31.3. 2018

koledníciI letos o velikonoční sobotě chodily děti dům od domu a zpívaly koledy, doprovázené hlasitým rachtáním. Však si to také zasloužily. Od čtvrtka od rána až do soboty, třikrát denně prošly celou ves, aby zvěstovaly příchod Velikonoc. Ty nejmenší doprovázeli ještě letos i rodiče.

FOTOGALERIE:

Úno 25

Dětský maškarní bál, 24. února 2018

Maškarní DrslaviceJiž třetí ročník karnevalu pro děti i dospělé se konal v sobotu 24.2.2018 v kulturním sále Drslavic. DJ Tom, jako každoročně, roztančil velké množství dětí v nejrůznějších maskách a Večernice Liba s králem Jelimánem je zabavila v několika soutěžích. Akce se povedla a již nyní se těšíme na další ročník.  Foto: Bára

FOTOGALERIE 

Led 16

VVH SDH Drslavice, 13. ledna 2018

Dne 13. ledna 2018 proběhla v klubovně SDH výroční valná hromada zdejšího dobrovolného hasičského sboru. Proběhlo vyhodnocení práce sboru za rok 2017 a schválení plánu práce na další rok.  U příležitosti 10. výročí aktivního členství v SDH byla udělena medaile Čendovi Streerovi a Frant. Zdeňkovi ml.

Manželům Petře a Františkovi Z. byl předán dárek pro malého Káju, který se jim narodil v minulém roce. Jak je vidět, Kájovi se dárek moc líbil.